Pensjonat Aldian znajduje się w miejscowości Szczyrk położonej w Beskidzie Śląskim na wysokości od 470 do ponad 600 m n.p.m. Zapraszamy na noclegi i do korzystania z atrakcji, jakimi szczyci się Szczyrk, uznawany za jedną z najlepszych miejscowości – zarówno do uprawiania sportów zimowych, jak również organizowania wypraw pieszych i rowerowych. Do największych okolicznych szczytów zaliczają się Skrzyczne, Malinowska Skała, Magura oraz Klimczok.

Krótka historia miasta

Szczyrk stał się prawdziwie turystyczną miejscowością po I wojnie światowej, kiedy to nastąpił rozwój infrastruktury miasta. Powstały tutaj trasy narciarskie, wyciągi oraz skocznie, a miejscowa ludność zaczęła zajmować się również turystyką, otwierając liczne kwatery prywatne i pensjonaty, które stały się niezwykle popularne nie tylko wśród mieszkańców regionu, ale również całego kraju.

Pierwszego spisu ludności dokonano tutaj w 1630 roku, a zamieszkująca Szczyrk ludność od początku zajmowała się uprawą ziem, hodowlą, pasterstwem oraz myślistwem. W kolejnych latach miejscowość rozwijała się coraz bardziej, a osadnictwo wędrowało w kierunku gór. Kluczowy w rozwoju Szczyrku był XVIII wiek, kiedy to podjęto decyzję o związaniu się pod kątem gospodarczym Górnym Śląskiem. Miejscowość znana była w tym okresie również z produkcji drewna i sukna z owczego runa.

Pierwsze schronisko dla turystów powstało tutaj w 1924 roku, a stały rozwój sprawił, że 1 stycznia 1973 roku Szczyrk otrzymał prawa miejskie.

Obecnie…

Miasto jest uważane za zimową stolicę kraju (obok Zakopanego), a liczne noclegi, jakie czekają tutaj na urlopowiczów, rozwinięta oferta gastronomiczna oraz duża liczba atrakcji przygotowana dla miłośników sportów zimowych oraz wypraw górskich sprawia, że cieszy się ogromną popularnością wśród polskich i zagranicznych turystów. Nasz pensjonat położony jest w dogodnej lokalizacji, dzięki której wszyscy Goście mają możliwość bliższego poznania miasta i zakochania się w nim – tak samo jak zakochaliśmy się my i miliony osób, które odwiedziły je przez ostatnie dziesięciolecia.