Zimą – zaśnieżone stoki, dające ogrom możliwości jeżeli chodzi o zimowe szaleństwa. Latem – wspaniała flora i fauna, w której zatopione są tutejsze pagórki i wzgórza. O każdej porze – pięknie i różnorodnie. Taki właśnie jest Szczyrk, którego atrakcje rokrocznie przyciągają tysiące turystów – z Polski i zagranicy, a wyjątkowe, rozciągające się z każdej strony krajobrazy nie pozwalają oderwać od siebie wzroku. Odwiedzając nasz pensjonat, wszyscy Goście otrzymują szansę na wypoczynek – dokładnie taki, jaki lubią i jaki sobie wymarzyli.

Narciarstwo zimą, spacery i wyprawy latem

Nie ulega wątpliwości, że Szczyrk to przede wszystkim ośrodki i wyciągi narciarskie, stoki, a także liczne szlaki turystyczne – tak piesze, jak i rowerowe. Największe atrakcje naszej wyjątkowej miejscowości zostały ukształtowane przez naturę i wystarczyła tylko odrobina ludzkiej ingerencji, aby stworzyć jedyną w swoim rodzaju miejscowość narciarską, w której coś dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i doświadczeni miłośnicy sportów zimowych.

Z kolei poza sezonem zimowym, wybierając noclegi Aldian, wybieracie Państwo znakomitą, odpowiednio zlokalizowaną bazę wypadową – zarówno na piesze, jak i rowerowe wyprawy górskie. Od nas dotrzeć można zarówno na Skrzyczne, jak również przetrzeć szlaki okolicznych pasm górskich Beskidu Śląskiego oraz Żywieckiego.

Do najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić w okolicy zaliczamy:

  • kolejkę krzesełkową na Skrzyczne,
  • jaskinię Malinowską (Ondraszka), która należy do pomników przyrody i zlokalizowana jest przy czerwonym szlaku z Salmopola między Malinowem a Malinową Skałą,
  • Jezioro Żywieckie (około 20 km od pensjonatu),
  • niezwykle efektowna trasa turystyczna (25 km z Białego Krzyża do schroniska na Przysłupie pod Baranią Górą).

Nie tylko natura

Szczyrk to również interesujące obiekty, w tym zabytki. Wybierając nasze noclegi Goście mogą podziwiać między innymi pobliski zabytkowy kościół św. Jakuba (1797 – 1800) oraz sanktuarium Matki Bożej na Górce (1894), które powstało w miejscu, gdzie Matka Boska objawiła się małej dziewczynce.

Przyjeżdżając do Szczyrku warto zobaczyć również Plac św. Jakuba w centrum miejscowości i kompleks skoczni narciarskich „Skalite” oraz odwiedzić Beskidzką Galerię Sztuki czy pływalnię.

Co jeszcze?

Atrakcją Szczyrku są jej wyjątkowa atmosfera i górski klimat, który przypadnie do gustu wszystkim, chcącym błogo wypocząć wśród wspaniałych krajobrazów albo pragną aktywnie spędzić urlop – czy to zimą, czy latem. Pensjonat Aldian zaprasza!